FŐKERT: Csak az életveszélyes fákat vágták ki Budafok-Tétényben

Megosztás

A 2021. április 25. napján megjelent Történelmi fasor kivágásába kezd a FŐKERT Budafokon című cikkünk kapcsán a Főkert képviseletében levelet kaptunk, amelyben a következők közlésére kérték a szerkesztőséget:

A FŐKERT tájékoztatása szerint a beavatkozásra azért volt szükség, mert a fák leromlott állapota miatt balesetveszélyesek voltak, élettartamuk jelentősen nem lett volna meghosszabbítható, ugyanakkor folyamatos kockázatot jelentettek volna a környezetükre. A koronavírus – járvány 2021. évi tavaszi harmadik hullámával összefüggésben az Önkormányzat engedélye alapján a Péter Pál utcai fák kivágását a FŐKERT csak 2021. év áprilisára tudta ütemezni, amely alap esetben az élővilág védelme miatt minden év április 01. napjától augusztus hó 31. napjáig tilos lenne. Balesetveszély fennállta esetén azonban a fák kivágása ezen április időszakban sem tiltott, így a FŐKERT jogszabályi előírást nem sértett.

Tervezzük, hogy mindezek és hasonló témák kapcsán interjút készítünk a FŐKERT illetékesével, hogy az esetleges félreértések a későbbiekben elkerülhetők legyenek.

Aktuális

Természet és város harmóniában – Székesfehérváron jártunk

Dr. Kiss Róbert Richard Prima Primissima-díjas turisztikai szakújságíró ezúttal...

A Polo Pub a Sziget vendégeit is várja

A Sziget Fesztivál nyüzsgése után, vagy akár egy pesti...

A magyar jazz nagyágyúi idén is ott lesznek az Alba Regia Feszten

Minden ami jazz, pop, funky és világzene Székesfehérvár belvárosában,...

Ismét háromnapos ingyenes jazzfesztivált rendeznek Székesfehérváron

Minden ami jazz, pop, funky és világzene Székesfehérvár belvárosában,...